مقالات

کندانسور یخچال چیست؟


کندانسور یخچال یا همان رادیاتور خنک کننده

ا سیستم مدیریت محتوا ز اجزاء مکانیکی مهم در یخچال می باشد. کندانسور یخچال عکس اواپراتور عمل کرده بدین صورت که در کندانسور گاز مبرد (همان گازی که باعث سرد کردن فضای داخل یخچال می شود مانند گاز فرئون) یخچال فریزر که بوسیله کمپرسور با فشار زیاد وارد می شود باید با کاهش دمای خود، به صورت مایع تبدیل شود. بطور کلی کندانسور در یخچال فریزر یا کولرگازی یا هر وسیله ی برقی دیگر عمل چگالیدن گازمبرد یا کندانس را با خنک کردن گاز مبرد انجام می دهد.

گاز مبرد با دما و فشار زیاد از لوله رفت کمپرسور وارد قسمت کندانسور شده که در این مرحله به گاز داغ شناخته می شود که به تدریج توسط کندانسور حرارت خود را به محیط انتقال داده و قبل وارد شدن به درایر(فیلتر) و لوله مویی به مایع تبدیل می شود.


بعد از آنکه گاز در کمپرسور تحت فشار قرار گرفت (تا آماده ی حرکت درون لوله های مسیر شود) حرارت گاز بیشتر می شود و اگر این حرارت و گرما از گاز کاسته نشود فرآیند سرماسازی با مشکل مواجه خواهد شد.
از این رو گاز متناوبا تحت فشار قرار گرفته و سپس از کمپرسور راه به لوله های مارپیچ مانندی پیدا می کند، این لوله های مارپیچ پشت کابینت اصلی یخچال قرار گرفته اند.

 

----------------------------------------

شرکت طراحی سایت رایسان

فروشگاه بزرگ اینترنتی ماناکالا

گروه صنعتی بیناسرما

فرش ستاره طلایی ملت

تالار قصرشب۲

اروس کالا

مقاوم کار

شرکت فرش زجاجی

صدف پلاسکو

تیک حساب

فروشگاه موبایل مرکزی

yoshitaa

پرتوگیفت

تجهیزات آشپزخانه دانش

آموزشگاه راهبران

طرح نوین اسپادانا

نمایندگی مرکزی سامسونگ اصفهان

راش ماشین

خدمات پس از فروش برنا

کانون تبلیغات نقش نور